Број на текстови објавени денес: 56

Спорт

 • Победи на Карпош Соколи и на Работнички

  Екипите на Карпош Соколи и на Работнички забележаа победи против Кожув, односно Струмица во натпревари од 11.коло на Првата македонска кошаркарска лига. На дуелот одигран...

 • Реми на последниот натпревар од 19.коло во Лига 1

  Последниот натпревар од 19.коло на Француското фудбалско првенство одигран синоќа во Бордо меѓу истоимената домашна екипа и Олимпик Марсеј заврши без победник 1:1. Стрелец на...

 • Малага го изненади Атлетико Мадрид

  Екипата на Малага направи изненадување со победата над фаворизираниот Атлетико Мадрид од 1:0 во последниот меч од 16.коло на шпанската Примера. Стрелец на победничкиот гол...

 • Прекината победничката низа на гостинските екипи во АБА лигата

  Екипите на Унион Олимпија и Цедевита забележаа победи против Игокеа и Сутјеска и ја прекинаа серијата од четири триумфи на гостински екипи во 15.коло од...

 • Два гола на Кандрева за победа на Лацио над Интер

  Со двата гола на Антонио Кандрева (5. и 87.минута), екипата на Лацо забележа победа на гостински терен над лидерот Интер со 2:1 во последниот натпревар...

 • Блатер и Платини суспендирани на по осум години

  Етичкиот комитет на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ги суспендира претседателот во заминување Сеп Блатер и првиот човек на Европската фудбалска федерација (УЕФА) Мишел Платини на...

 • Ирвинг се врати на терените по шестмесечна пауза

  Кошаркарот на Кливленд, Кајри Ирвинг го одигра првиот натпревар по пауза од шест месеци и имаше солиден придонес во триумфот на неговата екипа против Филаделфија....

 • Романија ја освои бронзата на женскиот ракометен Мундијал

  Репрезентацијата на Романијае носител на бронзениот медал на Светското првенство за ракометарки што се одржува во Данска. Во „малото финал’’ романските ракометарките со 31-22 ја...

 • Ноќ на домашните екипи во НБА

  Во најсилната светската кошаркарска лига НБА, ноќеска беа одиграни само четири натпревари, во кои домашните тимови забележаа победи на сите дуели. Екипата на Оклахома Сити,...

 • Само бод за Монако во дуелот со Троа

  Фудбалерите на Монако не успеаја да освојат „полн плен’’ против Троа во дуелот од 19.коло на Француското првенство. Тимот од кнежевството кој се бори за...