Број на текстови објавени денес: 3
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Здравје

 • Кои се трите најздрави масла?

  Според авторот на книгата „Јадете мрсно, бидете витки“, др.Марк Хајман, но и според многу други медицински експерти денеска, советот да се внесуваат само 5 отсто...

 • Кои се симптомите на дијабетес кај децата?

  Нормално, имунолошкиот систем го штити човекот од вируси и бактерии. Но некои поединци имаат имунолошки систем кој не функционира најдобро, како во случајот на дијабетес...

 • Како да направите домашен посен мајонез?

  Сите домашни мајонези се поздрави од купечките затоа што не содржат конзерванси и разни други додатоци, адитиви, засилувачи на вкусови, а ако сакате мајонез, а...

 • Наместо чипс, грицкајте корења

  За овие коренчиња пишувавме неодамна. Станува збор за чичоки – корени по изгледот слични на ѓумбир или на компир, а по вкусот сличен на артичоката. Ако знаете...