Број на текстови објавени денес: 39

Сцена

 • Новак и Јелена Ѓоковиќ чекаат ќеркичка

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го дознале полот на бебето што треба да се роди за неколку месеци – ќе имаат девојче....

 • „Индијана Џонс 5“ во 2020 година

  Премиерата на петтиот филм за легендарниот филмски лик Индијана Џонс е одложен за 10 јули 2020 година, три дена пред 78-миот роденден на Харисон Форд....

 • И Џејсон Деруло и Рошин Марфи на Егзит!

  Откако доаѓањето на Петроварадинската тврдина за овој јули го потврдија „Д Килерс“, Лијам Галагер, „Јиарс енд јиарс“, Раг’ен’Боун Мен, Џејк Баг, Хардвел и други, овогодишната...

 • Некогаш Бонд-девојка, сега бездомничка

  Лана Вуд, сестра на една од најголемите холивудски диви Натали Вуд, со својата убавина и талент красеше голем број филмови. Најпозната е по улогата на...