Број на текстови објавени денес: 81
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Град

 • Струмица блесна во новогодишен сјај

  Струмица се закити со новогодишно руво. Градот блесна во новогодишен сјај. Елка висока 15 метри на градскиот плоштад, светлосно небо, мрежи, топки, светлосни елки, солзи,...

 • Најзагадено во Центар и Карпош

  Скопје и денеска е најзагадена општина во државата. Мерните единици покажуваат енормно зголемување на ПМ10 честичките, кај Ректорат 395 микрограми на метар кубен, Карпош 383,...

 • Повредени 13 лица, 15 сообраќајки вчера во Скопје

  Тринаесет лица биле повредени во осум од вкупно 15 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Во седум незгоди...

 • Десет сообраќајки во Скопје, повреден пешак

  Пешак бил потешко повреден во една од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири незгоди полесно...