Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Јавноста од утре ќе има увид во договорот, Владата ќе го декласифицира

vlada-na-rm_61-1200x545_c(6)

Владата утре на седница ќе го декласифицира договорот постигнат со Грција за промена на името на нашата земја. Со ова договорот ќе и биде достапен на јавноста, рече по денешната средба со премиерот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Премиерот ме информораше дека во утрешниот ден на владина седница договорот ќе биде декласифициран со што јавноста ќе ги знае деталите и спецификите – изјави тој.