Број на текстови објавени денес: 104
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Ѕвездата од серијата „Вовед во анатомија“ номинирана за наградата Еми

Сандра Оу е првата Азијка номинирана за наградата Еми, а среќната вест за својот успех ја сподели на „Инстаграм“.
Таа е номинирана за наградата Еми за улогата во трилерот Killing Eve, кој се емитува од април.

За наградата во категоријата „најдобра актерка“ номинирани се и Клер Фој, Татјана Маслани, Елизабет Мос, Керли Расел и Еван Рејчел Вуд.