Број на текстови објавени денес: 6
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Циклонот „Силвија“ го зафати Скопје

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Циклонот е наречен „Силвија“.
Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.

Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час. Неверемето засега е ограничено само на скопскиот регион.

Слично невреме во Скопје имаше и во саботата. (MИA)