Број на текстови објавени денес: 106
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Трамп и Меланија на чај кај британската кралица ВИДЕО

Британската кралица Елизабета Втора го пречека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија во замокот Виндзор.

Таа ги пречека во дворот со почесен кралски поздрав, по што следеше воен оркестар и интонирање на американската химна.

Трамп и кралицата извршија смотра на почесната стража пред да влезат во замокот на куса средба со шолја чај.