Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Трамп за протестите во Париз: Французите ме сакаат мене за лидер

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека демонстрантите во Франција сакаат претседател како него.

Тој на својот твитер профил ги коментирал протестите ширум Франција и напишал дека Парискиот договор не функционира добро во Париз.

Трамп истакнал дека народот во Франција не сака да плаќа голими суми пари за заштита на природата, особено на земјите од Третиот свет, чие раководство го нарекол сомнително.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

The Paris Agreement isn’t working out so well for Paris. Protests and riots all over France. People do not want to pay large sums of money, much to third world countries (that are questionably run), in order to maybe protect the environment. Chanting “We Want Trump!” Love France.

57.3K people are talking about this

Фото: EPA/EFE/MICHAEL REYNOLDS