Број на текстови објавени денес: 35
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Тешко повреден пешак во стравична сообраќајка кај Соборниот храм

36990001_10217699202418802_8966962940255141888_n-750x460

Стравична сообраќајна несреќа се случи вечерва во близина на Соборниот храм во Скопје, каде директно се судрија три автомобили.

Неофицијално дознаваме дека е тешко повреден странски државјанин.

Наскоро се очекуваат повеќе информации од Министерството за внатрешни работи.

Фото: Фејсбук Сашка Цветковска