Број на текстови објавени денес: 104
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Скокнал од болнички прозорец и починал

Старец скокнал од втор спрат од болница каде што бил сместен на одделението за неурологија, пренесува српски „Курир”.

Човекот бил од Краљево и имал 90 години. Настанот се случил синоќа.

-На никој не му е јасно како ова се случило. Пациентот имаше неуролошки проблеми, но можеше и да станува, не беше врзан за креветот. Немаше психички проблеми. Вработените и пациентите се во шок- рекле од болницата во Краљево.