Број на текстови објавени денес: 83
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Се судрија турски чамец и брод на грчката Крајбрежна стража

coastguard2_web-thumb-large

Турски пловен објект утрово се судри со брод на грчката Крајбрежна стража во близина на островот Имија, чиј турски топоним е Кардак.

За сега нема информации за повредени лица.

Турскиот чамец е префрлен на грчкиот остров Лерос на поправка.