Број на текстови објавени денес: 83
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Секс скандал во турската таеквондо репрезентација

seks-skandal-taekvondoTurcija

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија и изложија фотографија на социјалните мрежи.

Петмина членови на репрезентацијата, како што се забележува на фотографијата, се забавувале со единствената девојка, за која тамошните медиуми објавија дека, исто така, е спортист.

Фановите веќе побараа федерацијата да ги казни спортистите за неморално однесување.

На последното Европско првенство турскиот тим го освои второто место и сребрениот медал.