Број на текстови објавени денес: 104
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Осомничениот за бруталното убиство во Прилепско напрвил фотомонтажа со заменикот министер на МВР

Ова е фотогрфија од ФБ профилот на 23 годишниот Енвер Тоска, полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир.

Последната фотографија што ја постирал на ФБ профилот е со заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, од 14 септември 2018. Но, очигледно е фотомонтажа, а неговата намера најверојатно е да прикаже дека е близок со него. Постирана е откако е извршено убиството.