Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Направете генералка на крвните жили и на цревата!

Честите настинки, инфекции, замор, поспаност, деконцентрација – сето тоа е доказ за присутноста на токсините во организмот, малигни бактерии и други, не помалку штетни материи.

Еве еден делотворен природен лек на руската народна медицина на база на кефир и хељдино брашно.

Знаеме веќе дека е кефирот „еликсир на младост и здравје“, а брашното од хељда поседува исклучителни лековити својства: го јакне организмот, ги подмладува крвните жили, го отстранува заморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зголемува лачењето на урина.

Одлично е за помнење и концентрација, особено за повозрасните лица. Го снижува притисокот, лекува артериосклероза и опстипација.

Во комбинација со кефирот, го намалува нивото на шеќер во крвта, ги чисти цревата и крвните жили, го нормализира метаболизмот и работата на панкреасот, го зголемува нивото на хемоглобин во крвта.

Побарајте го рецептот на порталот „Арт кујна“.