Број на текстови објавени денес: 90
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Надал фати метла и чистеше по невремето Мајорка ФОТО

nadal-cisti-po-nevreme-majorka-EPA-LA-VANGUARDIA-MAYKA-NAVARRO-HAND

Светската тениска елита се наоѓа на Мастерсот во Шангај, но во Кина не е најдобриот, Рафаел Надал. Шпанецот вчера им помагаше на мештаните во Мајорка чии имоти беа уништени од големото невреме што го зафати регионот.

Надал со гумени чизми, и лопата во рака, работеше рамо до рамо со останатите кои се вклучија во расчистувањето.

Очигледно, повредата која не му дозволи да настапи во Шангај, не беше пречка Надал да се приклучи на погодените од поплавите во Мајорка.

ФОТО: EPA / LA VANGUARDIA / MAYKA NAVARRO HAND