Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Милошоски: Борбата во СДСМ ќе се води преку МВР!

antonio-milososki-pres-vmro-640x3601-1200x545_c

Пратеникот Антонио Милошоски алудира дека кртот во МВР кој откри дека ќерката на директорот на БЈБ, Лазе Велковски, патува на одмор со службениот автомобил на татко и, е од редовите на СДСМ.

„Директорот на БЈБ, Велковски, заслужи разрешување. Но, прашањето е кој го намести? Веројатно некој од внатре, негови или соработници на министерот кои можеле да знаат каде е неговиот телохранител, да го следат и уредно да го фотографираат. Борбата во  ќе се води преку МВР!“, напиша на својот профил на „Твитер“ поранешниот министер за надворешни работи и актуелен претседавач на собраниската Комисија за надворешна политика.