Број на текстови објавени денес: 90
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Италијанската репрезентација не може да ја запре црната серија

Italija-fudbaleri-EPA-Sergey-Dolzhenko

Фудбалската репрезентација на Италија не успеа да забележи победа ниту на петтиот натпревар по ред, откако синоќа во Џенова одигра нерешено 1:1 со Украина.

Стрелци на пријателскиот дуел беа Федерико Бернардески во 55. минута за домаќините и Руслан Малиновски во 62. минута за Украинците.

Италија ваква серија од пет средби без победа нема уште од сезоната 2011/12.

Следна шанса да ја прекинат црната серија „Азурите“ ќе имаат в недела кога гостуваат во Полска во дуел од Лигата на нации.

ФОТО: EPA / SERGEY DOLZHENKO