Број на текстови објавени денес: 123
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Експлозија пред полицска станица во Задар

Во дворот на полициска станица во Задар ноќеска околу 2.30 часот експлодира засега непозната направа, соопшти денеска хрватската полиција.

Во моментот на експлозијата во близина на зградата немало дежурни полицајци или минувачи, па при инцдиентот нема жртви.

Ивршен е увид на местото на експлозијата, а во рамките на истрагата на сослушување се повикани повеќе лица.

Засега нема други детали за случајот.