Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Домаќинот Русија триумфира над Саудиска Арабија со 5-0

Домаќинот на Мундијалот, Русија убедливо триумфира над Саудиска Арабија, на првиот натпревар на Светското првенство. Селекцијата на Русија на преполниот стадион „Лужники“ во Москва, ја победи Саудиска Арабија со 5-0.

Стрелци на головите за Русија беа: Газинскиј (12.минута), два постигна Черишев (43 и 90+1), а во листата на стрелци се впишаа и Дуба (72) и Головин (90+5).