Број на текстови објавени денес: 8
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Димитров: Ќе нѐ биде… и покрај Иванов

Шефот на македонската дипломатијата Никола Димитров во изјава за Дојче веле по скандалозниот состанок кај претседателот Ѓорге Иванов кој траеше само две минути бидејќи претседателот одлучи да го прекине, вели дека „Ќе нѐ биде… и покрај Иванов“.

– Во клучни времиња за државата, сите носиме историска одговорност. Дадовме сѐ од себе да создадеме можност граѓаните да добијат право на избор. Без разлика на политичката цена, спремни сме да ја преземеме одговорноста. Никој нема право да го спречи тој избор. Никој нема право да одлучува во името на граѓаните. Ќе не биде… и покрај Иванов – вели Димитров за ДВ.

Целиот текст можете да го причитате ТУКА.