Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Гладијаторот твитна „Ја сакам Македонија, ја сакам Грција“

Познатиот австралиски актер Расел Кроу го поздрави договорот помеѓу Македонија и Грција на твитер од Фиренца каде што е моментално.

Расел Кроу е еден од многуте јавни личности што го поздравија договорот за решавањето на спорот за името помеѓу Македонија и Грција.

„Попатни мисли од Фиренца … Ја сакам Грција. Ја сакам Македонија. Се надевам дека сè ќе биде во ред“, напиша Кроу на својот твитер-профил.

Актерот за улогата во филмот „Гладијатор“ освои Оскар.

Russell Crowe

@russellcrowe

Random Firenze thoughts…

I ❤️ Greece .
I ❤️ Macedonia .
Hope it all works out.