Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Газда во Кина ги натерал вработените полуголи да маршираат низ градот

На бизарна снимка, која доаѓа од Кина, се гледаат 30-тина полуголи мажи како трчаат по улиците во градот Ѓангмен.

Како што јавуваат светските медиуми, станува збор за вработени во оддел за продажба во една теретана. Газдата на ваков начин ги казнил затоа што не направиле доволна заработувачка.

Видео од овој бизарен настан пренесе и Daily Mail, кое можете да го погледнете на овој ЛИНК.