Број на текстови објавени денес: 127
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Ѕола се враќа во Челзи

Легендата на италијанскиот фудбал, Џанфранко Ѕола ќе се врати во Челзи како технички директор, објавија англиските медиуми.

Како што се наведува, сопственикот на клубот Роман Абрамовиќ сака со ангажманот на Ѕола да го засили организацискиот дел и да го подобри односот на менаџерот Конте со раководството.

Ѕола во минатото седум сезони помина во Челзи и е многу респектиран од навивачите на „сините“.

Доколку ја прифати новата функција Ѕола по речиси 15 години ќе се врати да работи на „стемфорд Бриџ“.