Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Што се случува кога ќе фрлите врела вода во воздух на минус 30 степени ВИДЕО

trik-vrela-voda-na-minus

Босанецот Горан Слишковиќ во своето родно село Доњи Луг изведе еден трик, со што стана хит на социјалните мрежи.

Да се фрли врела вода во воздух на температура од минус 30 Целзиусовистепени, не е нешто ново. И други луѓе претходно го извеле тоа, но секогаш е атрактивно за гледање.

 


Првиот кој го започна овој своевиден предизвик беше метеорологот Ерик Холтаус.