Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Фрлена бомба во хотел во Косовска Митровица

%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%86%d0%b0

Непознати лица вечерва фрлиле експлозивна направа во хотелот „Саша“ во Косовска Митровица.

Претставникот на косовската полиција Жељко Бојиќ изјави дека инцидентот се случил во 20.20 часот по локално време и дека на објектот е направена материјална штета. Нема повредени лица.

Ова е втор напад врз хотелот „Саша“ во последните две недели.