Број на текстови објавени денес: 45
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

УЕФА: Благодариме Скопје

1 uefa

Европската фудбалска федерација (УЕФА) со пофални зборови на својот твитер канал изрази воодушевување од организацијата. Натпреварот и се што беше предвидено на Националната Арена „Филип Втори“ се одвиваше без забелешки.

– Благодариме Скопје. Фантастичен домаќин на Супер купот 2017, е напишано во објавата.

Четириесет и второто издание на Супер купот се одигра синоќа во Скопје, а Реал Мадрид со 2:1 го победи Манчестер Јунајтед.