Број на текстови објавени денес: 127
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Уапсен косовски државјанин кој правел скици од касарната „Илинден“

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“.

По целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок и ќе се превземат понатамошни дејствија.