Број на текстови објавени денес: 21
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Опожарена викендица на Попова Шапка

pozhar-ilustracija

Ноќта помеѓу петок и сабота од засега неутврдени причини на неутврден начин избувнал пожар во викендичка на Попова Шапка сопственост на Х.Џ.(41) од Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Според пријавата на сопственикот, пожарот избувнал во ходникот на приземјето и се проширил на останатите делови на викендичката по што бил изгаснат, а штетата според сопственикот се проценува на 1.800.000 денари.

Полицијата извршила увид, го фотодокументирала местото и работи на утврдување на причините за пожарот.