Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Како изгледала Кејт Мидлтон пред да влезе во кралското семејство?! ФОТО

kate_and_william_canada_day_2011_ottawa_ontario_canada

Кејт Мидлтон вчера го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ станала икона на стилот откако во 2011 година се омажила за принцот Вилијам. А како изгледала пред кралската венчавка?

На социјалните мрежи вчера се појавила стара фотографија на Кејт, најверојатно настаната во 1999. година, кога таа имала 17 години, односно завршувала средно училиште.

Тогаш имала пополни образи, позирала без наместена фризура, и без насмевката која денес е нејзиниот заштитен знак.

Кратко откако настанала оваа фотографија, Кејт запишала факултет, каде го запознала принцот Вилијам, со кого денес има две деца.