Број на текстови објавени денес: 94
image003
image003

Дачиќ ја испеа „Осман ага“ во чест на Ердоган (ВИДЕО)

дацицпее

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ можеби не знае англиски, но затоа знае да пее на турски! За време на свечената вечера во чест на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, Дачиќ повторно се фати за микрофонот.

Дачиќ ја пееше песната „Осман ага“ на турски јазик. Од муфтијата Мустафа Јусуфспахиќ доби и бакшиш, пренесуваат белградските медиуми.