Број на текстови објавени денес: 81
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

ГАЛЕРИЈА Каква трпеза имаа фудбалерите ноќта пред Супер Купот?

3(104)

Отмено и луксузно изгледала гала вечерата што се одржа ноќта пред Супер Купот во ресторанот Воденица-Мулино што се наоѓа во населбата Капиштец на булеварот „Теодосиј Гологанов“.

За организацијата и честа да ги угостат по фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, како и првите луѓе на УЕФА, но и легендите Сер Алекс Фергусон, Сер Боби Чарлтон и Раул Гонзалес, од ресторанот се пофалија и на нивната фејсбук страница.

Меѓу другото, може да се види и дел од храната со која бил послужен европскиот фудбалски крем.

Фото: Фејсбук страна на ресторан Воденица-Мулино