Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Во очекување да го викне Реал, Азар одбива да го продолжи договорот со Челзи

1 аза

Еден Азар ги замрзна преговорите за нов договор со Челзи, а причината е тоа што Белгиецот очекува понуда од Реал Мадрид.

Азар има договор со „сините“ од Лондон до летото 2020 година. Од Челзи веќе му понудија на играчот нов долгорочен договор со неделна плата од 300.000 фунти.

Сепак, парите не се толку одлучувачки за тоа каде Азар ќе ја продолжи кариерата. Тој е подготвен да ја одбие високата финансиска понда, доколку Реал го побара во своите редови.