Број на текстови објавени денес: 29
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

1 кутињо(2)

Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул.

Каталонскиот клуб веќе во зимскиот преоден рок ќе направи нов обид со понуда од 120 милиони евр ада го добие Бразилецот во своите редови, објавија шпански медиуми.

Барселона се обиде да го купи Кутињо во текот на летото, но Ливерпул тогаш одби да влезе во преговори за играчот од средниот ред.