Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Автобус се заби во куќата на Цеца Ражнатовиќ! Има повредени! ФОТО

ceca-kuka

Вистинска драма се одвивала синоќа во улицата Љутице Богдана во Белград. Најверојатно поради лошите услови на патиштата, кои ги предизвика снегот, возачот ја изгубил контролата над градскиот автобус, и удрил во ќуката на српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ.

Столбот на куќата бил урнат, причинетата штета е голема и на автобусот и на куќата. Автобусот го урнал столбот на куќата и запрел на блискиот паркинг.

Како што дознава „Блиц“, во семејниот дом на Цеца сите се вознемирени, но веднаш притрчале да им помогнат на повредените.

На лице место веднаш пристигнале полицијата и Брзата помош. Од Брзата помош соопштиле дека двајца патници се полесно повредени.

Фотографиите можете да ги погледнете тука.

 

Фото: www.blic.rs/ P. Marković / RAS Srbija