Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

(Видео) Мијалков дојде во СЈО

mijlakov-sjo

Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков штотуку дојде во Специјалното јавно обвинителство, каде што треба да даде исказ за случајот Тортура.

Случајот што го покрена СЈО е во врска со апсењето на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски, ден по изборите во 2011.

Освен Мијалков осомничени се и командантот на специјалната едниица Алфи Ивица Антевски Пуки и др. припадници ан оваа еднициа. Тие се товарат за нечовечко постапување.

Мијалков е првоосомничен.