Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Ѓоковиќ му се нафрли на судијата: Немаш врска од тенис! ВИДЕО

novak-dzokovic-so-sudija

Новак Ѓоковиќ со максимални три победи се пласираше во полуфиналето од АТП шампионатот во Лондон, но денешниот меч со Давид Гофан ќе остане запаметен по конфликтот што српскиот тенисер го имаше со судијата.

Тој доби опомена од главниот судија поради наводно одолговлекување пред сервис, по што Србинот бурно реагираше при првиот следен прекин.

„Случајно само еднаш го надминав времето за неколку секунди, и тоа откако двајцата одигравме одличен поен. Само отидов по својот пешкир, а ти ми даде опомена. Само еднаш, и веднаш опомена, дали е тоа чесно? Колку долго судиш овде? Сега гледам дека ти немаш врска од тенис“ – му порача Ѓоковиќ на судијата за време на паузата меѓу двата гејма.

 

извор: Екипа