Број на текстови објавени денес: 42
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Шoу на Шешељ во српското Собрание – пушташе песни за Трамп ВИДЕО

seselj-devenport-odbor-za-evropske-integracije-foto-tanjug-sava-radovanovic

Шефот на делегацијата на ЕУ во Србија, Мајкл Девенпорт, не можеше денеска повеќе од два часа да почне со презентирањето на Извештајот на ЕК за напредокот на Србија бидејќи претставниците на радикалите не сакаа да го разгледуваатматеријалот на англиски јазик, а и затоа што на евроамбасадорот му ггооспоруваат „ЕУ легитимитетот“, пишува Курир.рс.
„Девенпорт, дали слушаш? Дај ми го твојот телефонски број, што се плашиш? Па, нема да те вознемирувам, само песна да ти испратам – му рече лидерот на радикалите и пратеник на Српската радиканлна странка, Воислав Шешељ, на шефот на делегацијата на ЕУ, по што од својот мобилен телефон во собраниската сала пушташе песни на српски јазик за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп.