Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Штипјанка загина во сообраќајка кај Чардаклија

download-1597

Шеесет и петгодишната С.К. од Штип, синоќа загина во сообраќајка која се случила на излезот на Штип, во близина на селото Чардаклија. Починатата возела „опел тигра“. Од засега непознати причини нејзиното возило се судрило со џип „чероки“ со ќустендилски таблици. Возачот и совозачот во џипот се тешко повредени и се на болничко лекување.