Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Шекеринска: Тажна сум, вечерва и сестра ми со семејството заминува да живее во странство

%d1%88%d0%b5%d0%ba%d0%b5

Десет години ги интересираа провизии, „мерецедеси“ со масажери, плацеви на Водно кои ги оградуваа со потпорни ѕидови за народот да не може да ги види. Ни поминаа десет години со крадење, лажење, рече Радмила Шекеринска, носителка на листата на пратеници во изборната единица 5, на вечерашниот митинг на СДСМ и коалицијата во Кичево.

– Со Груевски нема живот за никој во Македонија. Нема живот дури ни за членовите а ВМРО-ДПМНЕ, кои мора да одат на митинг, на контрамитинг, да обезбедуваат списоци со сигурни гласачи – рече Шекеринска.

Доста е, после десет години не почнувате, после десет години завршувате, порача Шекеринска од митингот во Кичево.

Вечрва се враќам од Кичево во Скопје за да ја испратам мојата сестра со семејството в странство/ Ќе има подобар живот таму, но тажна сум, затоа што нашите деца повеќе нема да спијат заедно, нема да се гушкаат со своите баби и дедовци,

Таа ја испрати пораката, со сите: Дојдете заедно да го вратиме животот во Макеонија, придружее ни се, имаме шанси да си ги вратиме нашите блиски во Македонија!