Број на текстови објавени денес: 48
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Чизмите на Леди Гага на ревијата на „Викторијас сикрет“ наречени оружје за мачење! ФОТО

lejdi-gaga-foto-profimedia-1480591158-1048045

Иконата на поп-музиката Леди Гага, прошета синоќа на ревијата на популарната марка за долна облека „Викторијас сикрет“, а кога ќе видите во што, ќе ѝ се восхитувате.

Кога Леди Гага стапнала на сцената во вртоглави чизми, сите се прашувале дали пејачката ќе може да направи барем еден чекор.
Меѓутоа, нејзиниот настап ден потоа е главна тема во светските медиуми.

Пејачката најпрво настапила во долг цветен фустан.

Гага за наредната песна се пресоблекла во црно-бела комбинација која падна во сенка поради фамозните чизми, кои поедини медиуми ги опишуваат како „оружје за мачење“.