Број на текстови објавени денес: 30
image003
image003

Час на правен со Јанева и Зврлевски (FOTO)

15126265_1720104158306474_87140773_o-777x437

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, државниот јавен обвинител Марко Зрвлевски, обвинителката од Државното јавно обвинителство Лидија Раичевиќ Вучкова заедно со професорот по казнено право Никола Тупанчевски денеска се гости на правниот факултет каде што имаат час со студентите. Малку се местата каде што Јанева и Зврлевски се појавуваат заедно. Последен пат и двајцата беа гости пред неколку месеци на конференцијата каде што гостуваше обвинителката од Романија Лаура Кувеси, објави Нова.

Фото: Нова