Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Футсал спектакл во Скопје, сензационалниот Рикардињо пред македонската публика

%d1%84%d1%83%d1%82%d1%81%d0%b0%d0%bb

Фудбалската федерација на Македонија од 5 до 7 декември е организатор на футсал турнир на кој ќе настапат најдобрите репрезентации на Македонија, Португалија и Босна и Херцеговина.

Во Скопје како дел од репрезентацијата на Португалија ќе пристигне славниот Рикардињо, еден од најдобрите футсал играчи во светот.

Распоред на натпревари:

5 декември 18:00 часот: Македонија – Босна и Херцеговина
6 декември 17:00 часот: Португалија – Босна и Херцеговина
7 декември 17:00 часот: Македонија – Португалија.

Натпреварите ќе се одиграат во спортскиот центар „Борис Трајковски“ – ВИП арена. Блок влезница за сите три натпревари чини само 100 денари и веќе се пуштени во продажба преку продажната мрежа на мктицкетс.