Број на текстови објавени денес: 71
image003
image003

(ФОТО) ФИЈАСКО НА МИТИНГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: АЕРОДРОМ Е ПРОТИВ РЕЖИМОТ И КРИМИНАЛОТ НА ВЛАСТА!

133
Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митингот во општина Аеродром доживеа целосно фијаско.
 Едвај 100 луѓе (броени точно по сликите подолу) дојдоа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во скопската населба Аеродром, од кои најголем дел беа роднини на вработени во општина Аеродром.
Откако вчера нешто помалку од 300 граѓани дојдоа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот интерес за собирите на Груевски продолжуваат и денеска.
Со ова, Аеродром јасно покажува дека силно се противи на криминалната власт предводена од Никола Груевск и јасен знак дека имаат план за живот во Македонија.