Број на текстови објавени денес: 83
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Трамп го провери гласачкото ливче на Меланија (ВИДЕО)

%d0%b2%d0%be%d1%82

AJ објави видео монтажа инспирирано од ѕиркањето на новоизбраниоет претседател на САД, Доналд Трамп, во гласачкото ливче на неговата сопруга Меланија.

„Трамп е познат по проверка на работите… како ливчето на неговата сопруга“, коментира AJ.

Претходно, утрово во американските медиуми се објави фотографија на која се гледа како тој гледа во гласачкото ливче на својата сопруга, додека еден покрај друг гласаат позади параваните.

Иако се очекува Меланија да гласа за својот сопруг, сепак се чини дека токму тој, сопругот не е уверен дека тоа е баш така, па има потреба да фрли еден скришен поглед на гласачкото ливче.