Број на текстови објавени денес: 1
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Торта од целувки со лешници

%d1%86%d0%b5%d0%bb%d1%83%d0%b2%d0%ba%d0%b8

Состојки:
За целувките:
масло
150 г лешници, потпечени
385 г шеќер
7 белки
½ лажичка бел оцет

 

Целиот рецепт видете го овде