Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Тешка сообраќајка кај Битола, загина едно лице

images567

Едно лице загина во тешка сообраќајна незгода која попладнево се случила кај битолското село Братиндол, пренесува „Тера“. Од СВР Битола за телевизијата потврдија дека животот го загубило едно лице. Од полицијата засега нема детали за сообраќајната несреќа бидејќи како што велат увидот се уште траел.