Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Скулпторката милионерка Валентина Стефановска на листата на ВМРО-ДПМНЕ во шестката

valeto

Најпознатата скулпторка во земјава, Валентина Стефановска, ќе се кандидира за ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица, соопшти вечерва водителката Валентина Божиновска на конвенцијата на партијата на која се промовираат кандидатите за пратеници.

Стефановска е авторка на најголем дел од спомениците во проектот „Скопје 2014“.