Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Скопјанец загина на пат кон Кичево

download795

Триесет и деветгодишниот А.С. од Скопје вчера загина во сообраќајка кај кичевското село Колари.

Засега се знае дека тој одел пеш крај патот.

Поради маглата, Н.С. (1964) од Тетово кој возел камион „мерцедес“, не го видел пешакот и го згазил. Од внатрешните повреди, скопјанецот веднаш починал.