Број на текстови објавени денес: 0
MAZDABaner1
MAZDABaner1Mobile

СДСМ: Пропадна планот на ВМРО-ДПМНЕ и СОНК

sdsm-14

„Министерката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, го спречи партиски мотивираниот штрајк на СОНК. ВМРО-ДПМНЕ користејќи го СОНК, преку дезинформирање сакаше да ги злоупотреби вработените во градинките пред изборите.

Министерката Ременски ќе продолжи да го штити интересот, првенствено на децата, но и на вработените, но и да спречува секакви партиски притисоци врз нив, како учество на митинзи и контра-протести, велат од СДСМ.